Wakacje w meksykuDla samych Meksykanów miejscem o szczególnych walorach jest Cancun. Założone zostało już w czasach Majów, ale obecnie nie nosi swojej pierwotnej nazwy. Określa się je zapisem fonetycznym w języku hiszpańskim. Za czasów Majów znaczyło ono tyle, co gniazdo węży. Charakterystyczne dla niego są plaże, piasek i słońce. To luksusowa miejscowość wypoczynkowa, w której można spotkać wiele znakomitych osób. Wszyscy cenią sobie bowiem Cancun i chętnie je odwiedzają. Nie jest to miejsce, które posiada długa i burzliwą historię. Nie mniej jednak jest istotne, tak jak i inne miasta Meksyk. Leży u samych wybrzeży Morza Karaibskiego i to właśnie z tego powodu jest tak chętnie nawiedzana. Rzadko bowiem można pozwolić sobie na tego typu atrakcje. Dzięki temu miastu turystyka państwa meksykańskiego przeżywa nieustannie dynamiczny rozwój. Intensywnie powstają tam biura podróży, hotele i pokoje gościnne, a wszystkie o wysokich standardach pobytu. Zaraz po Acapulco jest drugą rajską miejscowością wypoczynkową Meksyku.

Meksyk ciekawy wakacyjny kierunek

Miejscem wiecznej wiosny określa się malownicze miasto Meksyk o nazwie Cuernavaca. Położone jest niezwykle dogodnie, bowiem na obszarze Masy Centralnej, a oznacza to nic innego, jak tylko sam środek wielkiego państwa Ameryki Łacińskiej. Jego walory wzmaga jeszcze tylko bliskość rajskiego Acapulco. Cuernavaca leży bowiem na szlaki prowadzącym w to ustronne miejsce, w odległości bliskiej 80 km. To jednocześnie największe i najistotniejsze miasto stanu Morelos, ciekawe pod względem gospodarczym, jak i turystycznym. Z wielu zabytków, które się tam znajdują, godny polecenia jest chociażby pałac Hermana Cortesa. W takim miejscu intensywnie rozwija się biura podróży. Ludność zagląda do Cuernavaca albo po drodze do Acapulco, albo też specjalnie dla samych jej wartości. Bez wątpienia jest istotnym punktem na mapie Meksyku i jego chlubą. Podobnie jak inne wielkie miasta tego kraju, posiada ciekawą historię, co jeszcze tylko dodaje jej animuszu i czyni bardziej intrygującą. Takie wiosenne miejsce urzeka każdego turystę.

Wakacje w sercu Meksyku

Meksyk jako państwo poszczycić się może miejscami o dużej gęstości zaludnienia i jest to zdecydowanie pozytywna jego strona. Świadczy to jak najlepiej o kraju i o jego gospodarce. Ludzie nie uciekają, ale chętnie tutaj osiedlają się na stałe. Guadalajara według statystyk jest drugim najgęściej zaludnionym miastem państwa Meksyk. Położona jest w jego pacyficznej części i cieszy się także uznaniem turystów. Z tym miejscem związane są także dwa strategiczne miasta polskie. Walory Guadalajary doceniły Wrocław i Kraków i wpisały się na listę jej miast partnerskich. To znaczące miejsce Meksyku nie jest pozbawione także ciekawych miejsc. Jak przystało na katolickie państwo, znajduje się tutaj wiele kościołów i katedr z cennymi malunkami, ołtarzami i figurami. Historia takich zabytków sięga często już średniowiecza i chociażby to już zachęca do ich odwiedzenia. Najważniejszym miejscem turystycznym Guadalajary jest fontanna przy ulicy Moleros, z którą wiążą się liczne opowieści miejscowej ludności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *